Aktualności

X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi

Szanowni Państwo,

W imieniu Małopolskiej "Solidarności" i Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" miło mi poinformować, że w 2018 r. zostanie zorganizowany X Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów.

Puchar Solidarności w Skokach Narciarskich odbył się po raz pierwszy w 2007 r. i zyskał sobie przychylność zarówno wśród zawodników i trenerów, jak i kibiców. Co roku we wrześniu także członkowie "Solidarności" spotykali się w Zakopanem, by podziwiać najlepszych polskich skoczków i ich następców. Warto przypomnieć, że w 2007 r. zawody wygrał Adam Małysz (który wraz z żoną Izabelą objął honorowy patronat nad Pucharem), wyprzedzając Kamila Stocha i Macieja Kota.

Po raz ostatni skoczkowie rywalizowali o Puchar Solidarności w 2015 r. W kolejnych latach, ze względu na remont Wielkiej Krokwi, zawody nie odbyły się.

Wychodząc jednak naprzeciw szerokiemu zainteresowaniu w 2018 r. reaktywujemy wspólnie z TZN i COS Zakopane Puchar Solidarności. Odbędzie się on w dn. 22-23 września br. Będzie to zatem Puchar dwudniowy. W pierwszym dniu zawody odbędą się po południu, natomiast w drugim rano. Zawody o Puchar Solidarności odbędą się w ramach Pucharu Kontynentalnego, a więc wezmą w nim również udział zawodnicy z zagranicy.

W sobotę, 22 września w godz.10-14 na obiektach stadionu wielofunkcyjnego COS przy ul. Bronisłąwa Czecha zostaną rozegrane również zawody sprawnościowe dla dzieci i młodzieży "Solidarni z Handicap'em 2018". Udział w nich jest bezpłatny.

Współorganizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Integracji przez Sport Handicap, której przewodzi znana polska alpejka sprzed lat Małgorzata Tlałka-Długosz. Zgłoszenia do udziału w zawodach będą przyjmowane przed startem.

W imieniu organizatorów - Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność", Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", PZN, TZN i OPO-COS Zakopane serdecznie zapraszamy.

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród członków związku na temat Pucharu oraz powieszenie wstępnych plakatów Konkursu (w załączeniu plik).

Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia w Zakopanem!

Adam Gliksman
Zastępca Przewodniczącego
Sekretarz Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność"
tel. +48 669 022 655,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz: plakat

 

nszz solidarnosc

tygodnik solidarnosc

wybory na kadencje

wskazniki gus