Aktualności

Apel o wsparcie Przemka

Drodzy Związkowcy i Przyjaciele,

Powoli mija początek roku 2019 i jak zawsze w tym okresie podejmujemy decyzję o wyborze celu na jaki przekażemy 1% podatku.

Chcemy Was wszystkich i każdego z osobna zachęcić do przekazania 1% na operację i rehabilitację, które umożliwią naszemu Koledze Przemkowi Kyrczowi powrót do aktywności zawodowej.

Przemek każdego dnia walczy o samodzielność, nie korzysta z pomocy społecznej, nie pobiera renty z ZUS. Jako nastolatek stracił nogę w wypadku. Będąc dorosłym mężczyzną, (10 lat temu) zachorował na Stwardnienie Rozsiane. Nigdy nie poddał się, całe swoje dorosłe życie uczył się, pracował i udzielał się społecznie. Aktualnie sytuacja zdrowotna zmusza Przemka do poddania się operacji wszczepienia implantu, który umożliwi mu chodzenie na protezie. To jest niezbędne do odzyskania zdolności do pracy, do samodzielności w codziennym życiu (szczegóły w załączniku).

W poprzedniej kadencji Przemek był:

  • członkiem Prezydium Rady KS PARiS (obecnie, jako Delegat nie kandydował z uwagi na stan zdrowia),
  • przez ostatnie dwie kadencje pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Samorządowych Miasta Krakowa skupiającej ponad 600 związkowców, obecnie jest członkiem tej Komisji Międzyzakładowej (zrezygnował z kandydowania na Vice przewodniczącego),
  • był i nadal jest Delegatem na WZD Regionu NSZZ "Solidarność" Małopolska.

Jako świetny prawnik, zawsze służył i nadal stara się służyć swoją wiedzą i doświadczeniem w sprawach związku , a także w indywidualnych problemach poszczególnych związkowców.

Kochani,
Przemo od wielu lat nam pomaga - teraz przyszedł czas na nas. Pomóżmy mu powrócić do nas.

Wystarczy, że wpiszecie w deklaracji podatkowej nr KRS: 0000138202 oraz cel szczegółowy 1%: PRZEMO

Fundacja Tacy Sami z Gliwic jest Organizacją Pożytku Publicznego uprawnioną do zbiórki 1%.

Ze związkowym pozdrowieniem,
Lucyna Walczykowska i Elżbieta Zaniewicz

Pobierz Ulotkę

0 prosze o twoj 1

nszz solidarnosc

tygodnik solidarnosc

wybory na kadencje

wskazniki gus