Aktualności

Prosimy o wsparcie dla Kuby

Prosimy o datki na kosztowną operację Kuby - syna Agnieszki, która jest członkiem Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność"  Pracowników Samorządowych Miasta Krakowa

Kuba urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu życia. Otrzymał 1 punkt w skali  appgar za chęć życia, o które mimo bólu, cierpienia rodzice ciągle walczą.  Wylewy III i IV stopnia spowodowały wodogłowie pokrwotoczne i czterokończynowe porażenie dziecięce. Jakub ma 2 zastawki komorowo- otrzewne, dysplazję okrzelowo- płucną, opóźnienie psycho-ruchowe, nie mówi i nie porusza się samodzielnie.  Wymaga pomocy w każdej czynności.

Mimo to, Kuba - dziś 13-latek jest chłopcem bardzo pogodnym i wesołym. Jest fanem sportu, przede wszystkim piłki nożnej.

Klub WISŁA KRAKÓW, EKSTRAKLASA  i Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy, których Kuba jest podopiecznym, z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniędzy pn."zbieramy środki finansowe na kosztowną operację, która uwolni go od bólu i pozwoli na dalszą rehabilitację w walce o samodzielność".

Operacja będzie polegać na wycięciu z miednicy stawu biodrowego w całości.  Wycięty fragment będzie obrócony tak aby biodro ustawiło się w prawidłowy sposób umożliwiając ustabilizowanie śrubami do reszty miednicy.

Kwota operacji wraz z rehabilitacją została szacunkowo wyceniona na 160 tyś.zł . Kwota ta jest dla rodziców Kuby - Agnieszki i Dariusza - nieosiągalna.

Liczymy na Wasze solidarnościowe wsparcie,nszz solidarnosc

tygodnik solidarnosc

wybory na kadencje

wskazniki gus